Stron: 17944 Ost. moderacja: 17 10 2023
Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego jest projektem rozwinięcia infrastruktury wydziałów nauk przyrodniczych. Projekt ma na celu utworzenie największego ośrodka naukowo-badawczego w Europie, w którym będą prowadzone prace rozwojowe z nauk przyrodniczych, szczególnie chemii. Doświadczona kadra oraz zdolni naukowcy będą pracować w ośrodku w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań problemów, które z powodzeniem będzie można wykorzystać w gospodarce. W skład CENT III wchodzą zaawansowane chemiczne i biologiczne wyposażone w zaawansowany sprzęt laboratoryjny. Nowoczesna infrastruktura sprawi, że badania będą prowadzone na światowym poziomie, a ośrodek będzie mógł konkurować z największymi ośrodkami tego typu na całym świecie.
  Słowa kluczowe

Komentarze

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii

Biotechnologia szkolenia

Obszarem zainteresowania autorów serwisu Metlab.pl jest biotechnologia medyczna stosowana w praktyce laboratoryjnej. Serwis zawiera praktyczne i teoretyczne opisy najnowszych i najbardziej użytecznych...

Biotechnologia - wiadomości

W naszym serwisie umieszczane są najbardziej przydatne i szczegółowo wybrane informacje dotyczące biotechnologii.
Biotechnologia polega na użyciu wielu technik laboratoryjnych wykorzystywanych ta...

Biopolimery, polimery biodegradowalne - BIOPOL

Witryna projektu (oznaczone skrótem BIOPOL), którego celem jest przeprowadzenie badań i zaprojektować innowacyjne rozwiązania technologiczne.

W badaniach staramy się otrzymać biodegradowaln...